Festiwal "Nauka z Pałacem w Tle"

Data: 01.10.2023 r., godz. 18.00    370
Festiwal w Jabłonnie
Festiwal "Nauka z Pałacem w Tle"
W tym roku już po raz dwudziesty pierwszy Polska Akademia Nauk - Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie zorganizowała Festiwal Nauki z pałacem w tle. 
Swoje stoisko z laboratorium przyrodniczym zaprezentowała też nasza szkoła. Uczniowie z klas o profilu biologiczno-chemicznym: 1C, 2C, 3C,4C, psychologicznym 2J i lingwistycznym 1D pod opieką nauczycieli - p. Joanny Rogali, p. Anny Łozińskiej, p. Barbary Łączyńskiej, p. Moniki Stasiuk i p. Renaty Dzida - Gardias przeprowadzili pokazy, planszowe gry geograficzne, doświadczenia chemiczne oraz biologiczne (zajęcia z mikroskopami). Pokazy odbyły się zarówno dla starszej, jak i młodszej publiczności. Dzieci mogły samodzielnie strącać barwne osady, eksperymentować z suchym lodem , mikroskopować i rozwiązywać zagadki geograficzne. Wszystkie działania cieszyły się sporym zainteresowaniem, a dla młodzieży była to okazja zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności szerszej publiczności.
 
Zajęcia warsztatowe i pokazy:
1. Warsztaty z biologii:  „Kolorowy  świat bakterii”- zajęcia z mikroskopami oraz konkurs z anatomii i fizjologii człowieka.
2. Warsztaty chemiczne: Eksperymenty z suchym lodem, kolorowa chemia: wskaźniki chemiczne, strącanie osadów, wieża gęstości.
3. Warsztaty geograficzne: Planszowe gry geograficzne
 
Festiwal Nauki w Jabłonnie
Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 1, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 2, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 3, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 4, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 5, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 6, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 7, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 8, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 9, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 10, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 11, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 12, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 13, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 14, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 15, Festiwal Nauki w Jabłonnie, foto nr 16,