Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze w Stegnie

W dn. 17-19.04.2013 klasa 1c wraz z opiekunami - p. Barbarą Łączyńską i p. Kingą Cieślak - uczestniczyła w Nadmorskich Warsztatach Przyrodniczych w Stegnie na Mierzei Wiślanej. Warsztaty przyrodnicze to interdyscyplinarna edukacja terenowa połączona z wypoczynkiem.

Zajęcia prowadzą profesjonaliści-pasjonaci, którzy na co dzień pracują w zawodach związanych z przyrodą. Tematy zajęć dobrano tak, by młodzież poszerzyła wiedzę i umiejętności objęte szkolnymi programami nauczania. Podczas pobytu w Stegnie uczniowie nauczyli się m.in. praktycznego posługiwania mapą topograficzną, rozwinęli umiejętność formułowania obserwacji i wniosków wynikających z przeprowadzonych samodzielnie doświadczeń chemicznych, dowiedzieli się jak powstaje bursztyn, jak się go obrabia i jak go odróżnić od bursztynu sztucznego. Bardzo ciekawe okazały się zajęcia z entomologii. Po krótkim wykładzie młodzież - podzielona na grupy i zaopatrzona w odpowiedni sprzęt i przewodniki - ruszyła do pobliskiego lasu na poszukiwanie owadów. Grą terenową zakończyły się także zajęcia „Różne oblicza przyrody” podczas których prowadzący zapoznał młodzież z ideą ochrony przyrody, różnorodnością biologiczną Polski na tle Europy i świata oraz społeczną akcją „Niech żyją” wspierającą ochronę gatunkową (http://niechzyja.pl/). Najwięcej emocji wzbudziła jednak jedna z najmniej poznanych grup ssaków – nietoperze. Uczniowie mogli im się przyjrzeć z bliska, a nawet nakarmić. Zapoznali się też dokładniej ze zjawiskiem echolokacji. Nie zabrakło też trudnej lekcji historii – odwiedziliśmy muzeum - obóz koncentracyjny w Sztutowie. Wszyscy uczestnicy warsztatów uznali wyjazd za bardzo udany. Uczniowie nabyli wiele cennych umiejętności, poszerzyli swoją wiedzę, a także wypoczęli, lepiej się poznali i zintegrowali. Warsztaty przyrodnicze zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Legionowie w ramach projektu edukacji ekologicznej realizowanego przez uczniów naszej szkoły.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://www.lokonopnicka.pl/images/stories/m/stegny2013

.